عضویت در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد
ارائه خدماتِ كتابخانه عمومي حسينيه ارشاد تا پايان سال 1398 بدون دريافت حقّ عضويت انجام خواهد شد.
 
مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:
- ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 -تکمیل فرم تقاضای عضویت

* منظور از رابط شخصی است که با متقاضی عضویت آشنایی کامل داشته و در صورت عدم دسترسی به متقاضی بتوان از طریق رابط با او تماس گرفت.

* ساعت کار کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد در شش ماهه دوم سال شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 18، پنج شنبه 8 تا 12 و جمعه فقط بخش امانت 9 تا 13 است.

* لازم به ذکر است تمدید عضویت به صورت تلفنی در ساعات کاری بخش پذیرش کتابخانه که روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 و پنج شنبه 8 تا 12 است انجام خواهد شد.

 با عضویت در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، علاوه بر استفاده از مجموعه غنی آن از مزایای زیر بهره مند شوید.
 انواع عضویت :

 1. عضویت عادی :
عضویت انفرادی برای تمام گروه های سنی است که افراد میتوانند از خدمات کتابخانه و کتابخانه دیجیتال استفاده نمایند.

 2. عضویت خانوادگی : در این نوع عضویت والدین با ارائه مدارک خود و فرزندانشان می توانند از مزایای عضویت خانوادگی بهره مند شوند. این مزایا شامل : - امکان استفاده از خدمات بخش کودکان و بزرگسالان - امانت از هر دو بخش تا سقف 15 منبع

3. عضویت سازمانی: در این نوع عضویت، عضـو حقـوقی کتـابخانه محسـوب می شود. اعضـای حقـوقی با اتصـال به نرم افزار تحت وب كتابخانه عمومي حسينيه ارشاد، پس از جستجو، منابع مورد نیاز خود را رزرو مي نمايند. سپس پیک ویژه کتابخانه روزانه منابع رزروی را تحویل نماینده سازمان داده و منابع برگشته از امانت را از نماینده مربوط تحویل گرفته و به کتابخانه باز می گرداند.
 - هزينه ارسال توسط پيك كتابخانه روزانه 15 هزار تومان خواهد بود كه به مبالغ فوق افزوده مي شود.

 4. عضویت پژوهشی : سازمان ها، شرکت ها و موسسات می توانند از این نوع عضویت استفاده کنند. در این نوع عضویت سازمان عضو حقوقی کتابخانه بوده و برای آن کارت پژوهشگری صادر می شود و سازمان اختیار واگذاری آن را به افراد ذیربط دارد. در چنین عضویتی کتابدار مرجع به عنوان مشاور اطلاعاتی با پژوهشگر همراهی خواهد کرد و در ارزیابی اطلاعات و امکان تهیه مقالات مجلات لاتین از معتبرترین پایگاه های اطلاعاتی و نیز کپی و اسکن از منابع کتابخانه همیار پژوهشگر خواهد بود. بدیهی است در این نوع عضویت، سازمان مربوطه طرف قرارداد با کتابخانه محسوب می شود.

 5. عضویت دانشجویی : عضویت دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی معتبر می توانند از این نوع عضویت استفاده کرده و در هر نوبت 10 منبع امانت بگیرند.

 6. عضویت آموزشگاهی : در این نوع عضویت مدارس و آموزشگاه ها می توانند اقدام به عضویت کل دانش آموزان خود نموده و از خدمات کتابخانه ای بهره مند گردند.

 تور کتابخانه گردی : جهت آشنایی بیشتر با بخش های مختلف و خدمات کتابخانه، تور کتابخانه گردی انجام می شود. اعضا در صورت تمایل به بازدید ویژه از بخش هاو مخازن کتابخانه می توانند هنگام ثبت نام و یا تمدید عضویت علاقه مندی خود را اعلام دارند و کتابخانه زمانی را به آنها برای بازدید اعلام خواهد کرد.

مزایا : - با عضویت در کتابخانه می توانید در کلاس ها و نشست ها شرکت نمائید.
 - مراجعه کنندگان برای شرکت در کلاسهای آموزشی موسسه حسینیه ارشاد می توانند از کلیه خدمات کتابخانه نیز استفاده نمایند.

 کارت هدیه عضویت : در این روش سازمان می تواند با تهیه تعداد کارت هدیه عضویت، آن را به هر فردی که در نظر دارد هدیه دهد و شخص با در دست داشتن کارت هدیه به کتابخانه مراجعه نموده و مشخصات فردی خود را در سیستم تکمیل نماید و از آن پس به عنوان عضو حقیقی از خدمات ما استفاده نماید.

نشانی : تهران- خیابان دکتر علی شریعتی- شماره 1071- کدپستی : ١٩٤٧٧١٣١٣٣
تلفن : 7-22894004 داخلی 14
فکس : 22894113
کانال کتابخانه : @hershad