عضویت

درباره کتابخانه دیجیتال

کتابخانه دیجیتال حسینیه ارشاد در آذرماه سال ۱۳۹۰ با هدف دسترس پذیری به متن کامل برخی منابع مهم کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد توسط کلیه کاربران اینترنتی، در سالروز توسط دکتر علی شریعتی افتتاح گردید.
کتابخانه دیجیتال به عنوان واحدی از مجموعه بزرگ کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، زیر مجموعه موسسه تعلیماتی و تحقیقات علمی و دینی حسینیه ارشاد می‌باشد.
در این کتابخانهٔ دیجیتال تاکنون بیش از ۱۶۰۰۰ مدرک دیجیتال قرار گرفته است. شامل ۱۱۰۰۰ عنوان کتاب، بیش از ۱۶۰۰ فایل صوتی شامل ۱۲۰۰ کتاب گویای تولید شده توسط واحد نابینایان کتابخانه و فایل صوتی برخی نشست‌ها و برنامه‌های برگزار شده در کتابخانه، بیش از ۳۵۰۰ مقاله، ۷۴ عنوان چاپ سنگی، ۷ عنوان نسخه خطی، ۲۰۰ پوستر و …
عضویت و دسترسی به محتوای این کتابخانه دیجیتال رایگان است.

ویژگی‌ها:
ارتباط بین این کتابخانه و نرم‌افزار پایه کتابخانه از طریق وب سرویس در دو سطح اطلاعات کتابشناختی منابع و کاربران برقرار است. بدین مفهوم که به محض ورود اطلاعات منبع جدید و یا عضو جدید در نرم‌افزار پایه کتابخانه، این اطلاعات از طریق وب سرویس در نرم‌افزار کتابخانه دیجیتال نیز ذخیره خواهد شد.
«امانت دیجیتال» از دیگر ویژگی‌های این کتابخانه است. بدین مفهوم که برای دسترسی به متن کامل منابع ایتدا باید منبع را به پروفایل امانت دیجیتال کاربر اضافه کرد. این منبع به مدت ۱۰ روز در پروفایل باقی می‌ماند و پس از ان از پروفایل حذف می‌گردد.
کاربران بدون ثبت نام نیز می‌توانند با استفاده از امکان «نیم نگاه» ۱۰ صفحه اول منابع را مطالعه نمایید.

ثبت نام
راهنمای استفادهبرای آگاهی از اخبار، فعالیت ها و برنامه های کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، ما را در شبکه های اجتماعی همراهی کرده و ما را به دوستان خود معرفی نمایید.
telegram.me/hershad   
aparat.com/hershad 
instagram.com/hershad.ir 
slideshare.net/hershadir