بخش امانت
معرفی بخش بازی

برنامه‌های بازی در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد از آبانماه 1395به صورت پنج‌شنبه‌های بازی شروع شد و از شهریور 1396 فعالیت‌های بازی با عنوان بخش "کتابداران بازی" به صورت منسجم در این کتابخانه شروع شد. بخش بازی دارای منابعی متشکل از اسباب‌بازی، بازی‌های رومیزی، بزرگ مقیاس و بازی‌های رایانه‌ای چندنفره است.

قفسه باز: اعضا می‌توانند به سراغ قفسه‌های‌ بازی رفته و بازی مناسب خود را انتخاب کنند. اگر قصد بازی در فضای کتابخانه را دارید، بهتر است از همراهان خود بخواهید در انتخاب بازی‌ شما را همراهی کنند. بازی‌های این بخش در سه قسمت توزیع شده: بازی‌های مناسب کودکان زیر ۵ سال، بازی‌های مناسب کودکان ۵ تا ۱۲ سال و بازی‌های مناسب نوجوانان.

فضای بازی کودکان: کودکان زیر ۵ سال به همراه والدینشان می‌توانند در این فضایی فرش شده بازی کنند. بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب این گروه سنی در این فضا است. لازم است والدین در کنار فرزندانشان حضور داشته باشند.

امانت: هر یک از اعضاء می‌توانند یک بازی یا اسباب‌بازی‌ را به مدت ۱۴ روز امانت بگیرند. (اعضای جدید برای امانت بازی یک ماه بعد از تاریخ عضویتشان می‌توانند اقدام نمایند.)
 
بازی‌های رایانه‌ای: نوجوانان بالای ۱۲ سال می‌توانند در گروه‌های ۲ تا ۴ نفره به همراه دوستانشان از بازی‌های رایانه‌ای چند نفره استفاده کنند. کودکان زیر ۱۲ سال می‌توانند از رایانه‌ی بازی‌های تک نفره و معمایی استفاده کنند.
 
راهنمای انتخاب بازی: گروه سنی مناسب هر بازی به صورت خال‌های رنگی روی جعبه‌ی بازی‌ها درج شده.
 
- اگر تنها هستید و دنبال بازی‌های معمایی، پازل و ساختنی می‌گردید، می‌توانید به سراغ قفسه بازی‌های «تک‌نفره» بروید.
- اگر به دنبال بازی‌های پر هیجان می‌گردید که همراه دوستان و همسالان خود بازی کنید، می‌توانید سراغ قفسهی «بازی‌های سرعتی» بروید.
- اگر دنبال بازی‌هایی می‌گردید که فکری و طولانی‌تر باشند و مناسب ، می‌توانید در قفسه‌ی «بازی‌های نوبتی»، به‌دنبال آنها بگردید.

خدمات ویژه بخش کتابداران بازی شامل موارد زیر است:
هفته جهانی بازی در کتابخانه: یکی از رویدادهای جهانی در کتابخانه‌های سراسر دنیا برگزاری برنامه‌های متنوع بازی با اهداف گوناگون و در چارچوب خط‌مشی‌ کتابخانه‌هاست.
کتابداران بازی، آبانماه هر سال با داشتن برنامه‌های متنوع همگام با کتابخانه‌های جهان برنامه‌های بازی برای همه را برگزار می‌کنند.
رویدادهای بازی: برگزاری روز‌های مختلف بازی به مناسبت‌های گوناگون مثلاً روز بازی‌های رومیزی، ویدئویی و غیره.

ساعت کار:
شنبه تا چهارشنبه ۸ تا ۱۹
پنجشنبه ۸ تا ۱۵ تلفن: ۲۲۸۹۴۰۰۴-۷ داخلی ۱۷