راهنمای استفاده
راهنمای کاربری و استفاده از سایت کتابخانه دیجیتال حسینیه ارشادلطفا قبل از شروع به جستجو در سایت، به موارد زیر توجه فرمایید.
1- مجموعه کتابخانه:
- در حال حاضر اطلاعات حدود 130 هزار مدرک (شامل: کتاب، مجله، مقاله، فایلهای صوتی، فایل های تصویری، روزنامه، پوستر، ) از طریق کتابخانه دیجیتال قابل بازیابی است که از این تعداد تاکنون حدود 20000 مدرک (شامل کتاب، مقاله، فایل صوتی، نسخه خطی، چاپ سنگی، پوستر، عکس) بصورت تمام متن قابل مشاهده و یا بازشنوایی است که روزانه قریب به 20 مدرک به منابع دیجیتال مجموعه اضافه می شود. برای آگاهی از منابع جدید اضافه شده به مجموعه به بخش تازه ها مراجعه کنید.

2- عضویت در کتابخانه دیجیتال
- برای مشاهده و استفاده از متن کامل منابع، می بایست ابتدا عضو کتابخانه دیجیتال شوید.
- عضویت در کتابخانه دیجیتال رایگان است.
-  افرادی که عضو کتابخانه حسینیه ارشاد می باشند نیازی به عضویت در کتابخانه دیجیتال ندارند و عضویت آنها بصورت خودکار در کتابخانه دیجیتال انجام می پذیرد.
- با استفاده از قابلیت نیم نگاه، ده صفحه اول کتابها قابل مشاهده است ولی برای مشاهده تمام صفحات می بایست ثبت نام نمایید.
نکته مهم: منابع دیجیتال تنها قابلیت مشاهده و یا شنیدن دارند و قابل دانلود نمی باشند.

 
3- چگونگی مشاهده متن کامل منابع چاپی و یا بازشنوایی منابع صوتی
- اگر عضو کتابخانه شده اید، نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.
- از طریق جستجو و یا مرور، مدرک مورد نظر خود را بیابید، در کنار مدرک و یا در صفحه شناسنامه مدرک، بر روی آیکون امانت دیجیتال   کلیک کنید.  (شکل 1)
- اگر آیکون را در کنار نام مدرک و یا در صفحه شناسنامه  نمی بینید، بدین معناست که آن مدرک فاقد نسخه دیجیتال است. (توجه داشته باشید که همه منابع دیجیتال نیستند).
- حال در صفحه بعد بر روی علامت  کلیک نمایید. منتظر شوید تا مدرک به پروفایل امانت دیجیتال شما اضافه شود. (شکل 2 )
شکل 1


شکل 2نکته: حداکثر ده منبع می توانید در یک زمان در پروفایل خود داشته باشید. منابعی که در پروفایل امانت دیجیتال اضافه می شوند پس از ده روز بصورت خودکار از پروفایل شما حذف خواهند شد. چنانچه مایلید منبعی مدت بیشتری در پروفایل شما باقی بماند، قبل از انقضا با استفاده از دکمه تمدید در کنار عنوان منبع ، آن را به مدت یک دوره ده روزه دیگر تمدید کنید.
- منابع حداقل پس از 24 ساعت پس از اضافه شدن به پروفایل، قابل حذف شدن توسط کاربر می باشند.
- حال با کلیک بر روی عنوان مدرک در پروفایل امانت دیجیتال، و یا کلیک بر روی نسخه دیجیتال در صفحه جستجو و یا شناسنامه مدرک، به صفحه مشاهده متن کامل مدرک بروید. (شکل 3)
شکل 3، شیوه نمایش یک مدرک متنی (مانند کتاب، مقاله، مجله و ...)


- با استفاده از کلیدهای و یا  می توانید تمام مدرک را مرور نمایید.
- با کلیک بر روی می توانید مدرک متنی را تورق نمایید. (شکل 4)
شکل 4، شیوه نمایش یک مدرک متنی (مانند کتاب، مقاله، مجله و ...)

- نمایش فایل های صوتی و تصویری بصورت زیر است. (شکل 5)
شکل 5، شیوه نمایش یک مدرک صوتی یا تصویری

4 - پروفایل کاربر
- بر روی "اطلاعات کاربری" در بالای صفحه اصلی کلیک نمایید. (شکل 6)
شکل 6

- برای مشاهده و استفاده از منابعی که بصورت دیجیتال امانت گرفته اید بر روی "امانت دیجیتال" کلیک نمایید. سپس برای مشاهده متن کامل منبع بر روی عنوان منبع کلیک نمایید. (شکل 7 و 1)
شکل 7

- چنانچه عضو کتابخانه حسینیه ارشاد نیز می باشید، برای مشاهده اطلاعات منابعی که امانت گرفته اید، تمدید مدرک و ... بر روی دکمه "امانت چاپی" کلیک نمایید. (شکل 8)
شکل 8

چنانچه عضو کتابخانه حسینیه ارشاد می باشید، برای مشاهده وضعیت منابعی که رزرو کرده اید، بر روی دکمه "وضعیت رزرو منابع" کلیک نمایید. (شکل 7)