شرح خبر
 
تاریخ
1398/2/25
عنوان مردم کانادا چه کتاب‌هایی می‌‌‌خوانند
متن
گزارشی جدید از بوکنت کانادا نشان می‌دهد بیشتر مردم این کشور به جای موضوع و محتوای کتاب‌ها بیشتر به نویسندگان آنها علاقه نشان می‌دهند.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشرزویکلی، گزارشی جدید از بوکنت کانادا نشان می‌دهد بیشتر مردم این کشور به جای موضوع و محتوای کتاب‌ها بیشتر به نویسندگان آنها علاقه نشان می‌دهند.
 
بوکنت (BNC) سازمانی غیرانتفاعی وابسته به دپارتمان میراث فرهنگی کانادا است که در سال 2002 با هدف تامین نیازهای آموزشی و تکنولوژی برای ناشران این کشور تاسیس شد. این سازمان از زمان تاسیس خود خدمات بسیاری در حمایت از ناشران این کشور انجام داده است.
 
این سازمان در آخرین گزارش خود می‌گوید نزدیک به 60درصد از مردم کانادا به جای موضوع کتاب به نویسنده آن علاقه نشان می‌دهند. اکثر مردم دوست دارند آثاری از مهاجران و اقلیت‌ها بخوانند تا اینکه نوشته‌هایی از سفیدپوستان مطالعه کنند.
 
طبق آمارهای بوکنت مردم کانادا به نوعی بیشتر از عنوان کتاب‌ها به نویسنده کتاب‌ها علاقه نشان می‌دهند و دوست دارند داستان‌هایی درباره مذاهب و آدام و رسوم متنوع از کشورهای مختلف جهان بخوانند.
 
در مطالعه میدانی سازمان کانادایی در سال 2018 بیشتر خوانندگان کتاب‌های منتشر شده در این کشور می‌گویند اگر به کتاب‌های نوشته شده توسط نویسندگان مهاجر دسترسی داشته باشند آنها را به کتاب‌های نوشته شده توسط نویسندگان بومی ترجیح می‌دهند.
 
در نظرسنجی از خریداران کتاب‌های داستانی معلوم شد حدود یک سوم از کتاب‌ خوانان اعتقاد دارند دسترسی به کتاب‌های با موضوع اقلیت‌ها و موضوعات متنوع در کشورشان سخت است و بیشتر ناشران کتاب‌هایی از نویسندگان سفیدپوست منتشر می‌کنند.
منبع خبر: خبرگزاری ایبنا
منبع