شرح خبر
 
تاریخ
1399/6/25
عنوان انتشار فراخوان جایزۀ نوآوری کتابخانه‌های عمومی اطلاعات الکترونیک برای کتابخانه‌ها (ای‌آی‌اِف‌اِل)
متن
فراخوان جایزۀ نوآوری کتابخانه‌های عمومی EIFL برای کتابخانه هایی که با خدماتشان سطح زندگی‌ مردم را ارتقا بخشیده‌اند منتشر شد.
به گزارش لیزنا، به نقل از کمیته روابط بین الملل انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران فراخوان جایزۀ نوآوری کتابخانه‌های عمومی EIFL برای کتابخانه هایی که با خدماتشان سطح زندگی‌ مردم را ارتقا بخشیده‌اند منتشر شد. در معرفی این فراخوان آمده است: کووید ۱۹ سال ۲۰۲۰ را به سال سختی تبدیل کرده، چراکه، زندگی‌ فردی و حرفه‌ای مردم سراسر جهان دچار اختلال شده است. به همین دلیل فراخوان جایزه امسال را زودتر اعلام کردیم تا زمان بیشتری برای تکمیل تقاضانامه‌ها داشته باشید.

همچنین جایزه جدیدی برای کتابخانه‌های عمومی در جوامعی که درگیر همه گیری هستند در نظر گرفته شده است. شرکت در این مسابقه برای تمام کتابخانه‌های عمومی و اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و گذار که از فناوری اطلاعات و ارتباطات (آی‌سی‌تی) برای ارتقای سطح زندگی جوامعشان در رفع هر یک از مسائل زیر استفاده می‌کنند امکانپذیر است:

سلامت اقتصادی جامعه و اشتغال
پشتیبانی از کشاورزان
بهداشت و سلامت جامعه
شمول دیجیتال
برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان و دختران
آموزش برای همگان
تغییرات آب و هوایی و هر مسئله ای که بر محیط زیست تأثیر می‌گذارد
مواجهه با کووید ۱۹ و خدمات جدیدی که به ویژه در ارتباط با همه‌گیری راه‌اندازی شدند.
جایزه برندۀ این مسابقه: ۱۵۰۰ دلار به همراه تبلیغات گسترده در کانال و شبکه‌های جهانی EIFL است.

مهلت ارسال تقاضانامه تا دوشنبه ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰ [۲۶ آبان ۱۳۹۹] است. لازم به ذکر است، تقاضانامه‌ها به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، روسی، و اسپانیایی پذیرفته می‌شوند.

کمیته روابط بین الملل انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، آمادۀ همکاری در مرور و تکمیل تقاضانامه های کتابخانه های ایرانی برای شرکت در این فراخوان است.منبع خبر: خبرگزاری لیزنا
منبع