شرح خبر
 
تاريخ :
1396/9/16
عنوان: نرم‌افزار رایگان کیندل آمازون برای نویسندگان
متن:
«کیندل کریت» نرم‌افزار نوشتاری کتاب الکترونیک آمازون بهار سال جاری معرفی شده بود که به تازگی از سوی این شرکت به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از گودایریدر، بهار سال جاری شرکت آمازون در نسخه بتا نر‌م‌افزار کیندل خود، ابزاری را معرفی کرد که برای تالیف و انتشار کتاب های الکترونیکی ساخته شده است. این ابزار که «کیندل کریت» نام دارد، هم اکنون در دستگاه های کتابخوان الکترونیک کیندل، در دسترس عموم به ویژه نویسندگان قرار داده شده است.

به گفته مسئولان آمازون، نویسندگان و کاربران کیندل با این نرم افزار در کنار مطالعه کتاب های الکترونیک می‌توانند نسخه‌های کتاب الکترونیک خودشان را منتشر کنند.

بنا به اعلام آمازون، این ابزار مانند نرم‌افزار «ورد» شرکت مایکروسافت عمل می‌کند و محیطی برای ذخیره نوشته‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
آن گونه که از خبرها برمی‌آید، ابزار جدید آمازون کاملاً رایگان است و در اختیار عموم کاربران قرار داده شده است. حتی کاربران می‌توانند مطالب نوشته شده خود را با فرمت ورد مایکروسافت به این دستگاه منتقل کرده و آن را ویرایش کنند.

بر اساس بیانیه شرکت آمازون نرم‌افزار رایگان کیندل کریت با هدف ایجاد کتاب های الکترونیک در دستگاه های کیندل ارائه شده است. با استفاده از این نرم‌افزار کاربران می‌توانند سرفصل کتاب ها را ویرایش کرده و حتی جدول‌هایی در آنها ایجاد کنند. با استفاده از این ابزار کاربران میتوانند به راحتی فرمت‌های دیگر کتاب های الکترونیک مانند فرمت «پی‌دی‌اف» را به فرمت های کیندل تبدیل کنند.

 این نرم افزار در حال حاضر در نسخه‌های مکینتاش و کامپیوترهای خانگی نیز قابل استفاده است.
منبع خبر: خبرگزاری ایبنا
منابع: