شرح خبر
 
تاریخ
1402/6/28
عنوان معرفی کتاب بزرگسال: اشراف زادگان دلباخته
متن
پدیدآور: دایان پیرسون
مترجم: عباس داوري
ناشر: ساغر
سال نشر: 1377
کتاب رمان اشراف زادگان دلباخته یک رمان تاریخی است که نخستین بار در سال ۱۹۷۶ انتشار یافت و از آن زمان بارها چاپ گردیده است. نویسنده آن یک بانوی آمریکایی بنام دایان پیرسون است. نویسنده نام اصلی کتاب را "چارداش" انتخاب نموده است. چارداش یکی از رقص های سنتی مجارستان در پایان برداشت محصول است. این داستان در زمان جنگ جهانی دوم می باشد که از تصرف مجارستان توسط نازی ها و بعد روس ها مطالب جالبی همراه با قصه مطرح می شود و...
مقدمه‌ای از اشراف‌زادگان دلباخته:
هفت قبیله از شرق آمدند، مگیر، نی یک، کورت گیامارت، تارجان، جنو، کر و کسزی. مگیر بزرگترین قبیله بود. رؤسای هفت قبیله، آلموس رییس قبیله مگیر را به ریاست خود برگزیدند تا آنان را به یک سرزمین جدید، سرزمین جنگل‌ها و کوهستان‌ها و دشت‌های بارور هدایت کند و افراد این هفت قبیله رگ‌های خود را گشودند، خون‌های خود را درهم آمیختند و آن را نوشیدند. بدین‌سان بود که ملت مگیر با یک پیمان برادری خونبار پیدایش یافت و به حیات خود ادامه داد.
به مدت هزارسال سرزمینشان مورد تاخت و تاز قرار گرفت. مغول‌ها برای کشتن آمدند. دهقانان با مالکان جنگیدند. ترکان عثمانی برای فتح و سیطره آمدند و هایسبورک‌ها آن را به متصرفات خود افزودند.
نژاد مجار‌ها با فاتحان درهم آمیخته شد. لکن سنت آلموس به‌جا ماند. سنت ملتی که برادریشان در خون تولد یافته بود.
شما می‌توانید از طریق سایت، این کتاب را رزرو کنید و با مراجعه به کتابخانه آن را تحویل بگیرید.


منبع