شرح خبر
 
تاريخ :
1396/5/21
عنوان: حضور ۹ نویسنده درنمایشگاه کتاب پکن
متن:

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن ازتاریخ ۱ تا ۵ شهریوربا حضورایران به عنوان مهمان ویژه برگزارمی شود. برای حضوردراین دوره برنامه های متعددی درنظرگرفته شده است که از جمله می توان به حضور۹ نویسنده مطرح کشوردرمحل غرفه ایران اشاره کرد.

شهرام نیا، در این خصوص گفت: با هماهنگی های صورت گرفته ۹ نویسنده مطرح کشور درغرفه ایران حضور دارند. هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان که بسیاری از آثارایشان به زبان های مختلف ترجمه شده، حسین پاینده، منتقد ادبی و استاد نظریه و نقد ادبی دانشگاه علامه طباطبائی و برنده جایزه جلال، مرضیه سلیمانی، نویسنده و مترجم که کتاب تاریخ اندیشه در چین را به فارسی ترجمه کرده و برنده جایزه کتاب سال است، طاهره ایبد، نویسنده کتاب کودک و نوجوان که در جشنواره های مختلفی داوری بخش کودک و نوجوان رابرعهده داشته، الهام السادات میرزانیا، دانشیاردانشگاه علامه طباطبائی و مترجم فرهنگ چینی به فارسی، علی اصغر سید آبادی، شاعر و نویسنده حوزه ادبیات کودک و نوجوان، شیوا مقانلو، نویسنده، محقق و مترجم، جعفرشیرعلی نیا، نویسنده و پژوهشگر تاریخ دفاع مقدس وسحرترهنده، پژوهشگر، منتقد ادبیات و تصویرگرکتاب کودک درمحل غرفه ایران حضورخواهند داشت.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران درادامه خصوص نحوه حضوراین نویسندگان گفت: با هماهنگی های صورت گرفته برخی ازاین نویسندگان با حمایت موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران و برخی نیز به صورت حمایت مشارکتی موسسه و ناشران درغرفه ایران حضورخواهند داشت.

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن ازتاریخ ۱ تا ۵ شهریور ماه برگزار می شود. ایران مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.


منبع: لیزنا

منابع: