شرح خبر
 
تاریخ
1403/3/20
عنوان معرفی شش کتاب برگزیده دیجیتال 20 خرداد 1403
متن


کتابخانه‌ی دیجیتال حسینیه ارشاد، پایگاه داده‌ی آنلاین است که مجموعه‌ای از کتاب، مقاله، عکس و نقشه دیجیتال است. شما می‌توانید با عضویت رایگان در وب‌سایت حسینیه ارشاد، به این منابع دسترسی پیدا کرده و از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود، آن‌ها را مطالعه کنید. 
در این پست شش کتاب برگزیده را به شما معرفی می‌کنیم:


دانشکده کسب و کار مؤلف: رابرت کیوساکی  (رابرت کیوساکی در این کتاب بیان می‌کند که بازاریابی شبکه‌ای یک دانشکده‌ی حقیقی برای فرا گرفتن کسب و کار است. دانشکده‌ای که ضمن آموزش تئوری شما را وادار می‌سازد که به دانش خود عمل کنید. او بدون شک کتاب دانشکده کسب و کار را با نگاهی عمیق به مبحث بازاریابی شبکه‌ای نوشته است.)


مذهب علیه مذهب مؤلف: علی شریعتی ‌ (مذهب علیه مذهب از مجموعه آثار دکتر علی شریعتی (۱۳۵۶-۱۳۱۲)، اندیشمند دینی معاصر است. این کتاب جمعاً از سه بخش اصلی و یک بخش ضمیمه‌ها ـ که خود شامل ۴ قسمت است ـ تشکیل شده است. این بخش‌ها به ترتیب عبارت‌اند از: ۱. مذهب علیه مذهب. این سخنرانی در دو شب متوالی در تاریخ ۲۲ و ۲۳ مرداد ۴۹ در حسینیه‌ی ارشاد ایراد گردیده است. این سخنرانی در همان زمان تبدیل به متن گردیده و توسط معلم شهید مورد تأیید قرار گرفته است.)


من این‌کار را نکردم! مؤلف: سو گریوز   (گروه سنی الف و ب) (کتاب من این کار را نکردم! کودکان را با مفهوم راست‌گویی آشنا می‌کند. پس از داستان اصلی، در انتهای کتاب، یک داستان بی‌کلام و تصویری وجود دارد که بچه‌ها را تشویق می‌کند درباره‌ی راست‌گویی و قبول کردن اشتباه، خودشان داستانی خلق کنند.)


باغبانان کوچک دنیا مؤلف: موریل ویژیه  (گروه سنی ج) (در این کتاب مصور و رنگی ماجرای هشت نوجوان بازگو می‌شود که در پنج قاره جهان زندگی می‌کنند. آنها از طریق نامه‌نگاری یک دیگر را می‌شناسند و قصد دارند در پایان سال با میوه‌ها و سبزیجاتی که خودشان پرورش داده‌اند جشن بزرگی ترتیب دهند. بدین ترتیب "لیلا "اهل الجزایر، گوجه فرنگی ; "پی یر" اهل فرانسه، توت فرنگی" ;پدرو "اهل مکزیک، لوبیا" ;ناتاشا " اهل روسیه، سیب زمینی" ;بابی "اهل امریکا، ذرت" ;کیم "اهل چین، برنج ; "نومو "اهل ساحل عاج، آناناس ;و "جنی "اهل زلاندنو، کیوی می‌کارند . در این کتاب نوجوانان همچنین با طریقه کاشت و نگهداری سبزیجات و میوه‌های مذکور آشنا می‌شوند.)


التنبیهات مؤلف: محمدقاسم بن مظفر گنابادي‌ (چاپ سنگی) (این اثر در علم نجوم دارای 1 مقدمه، 6 باب مشتمل بر احکام قرانات کواکب، احکام نظرات کواکب سبعه سیاره، احتراقات، اجتماعات، استقبالات و تاسیسات، احکام تحویلات کواکب بروج اثنی عشر، احکام رجعت، استقامت، ظهور، خفا، تشریق و تغری کواکب متحیره، احکام شرف و هبوط و وبال و اوج و حضیض کواکب، اشیاء متفرقه و 1 خاتمه است.)

منبع