شرح خبر
 
تاریخ
1402/8/24
عنوان معرفی کتاب بزرگسال: آدم‌خواران
متن
پدیدآور: ژان تولی
مترجم: احسان کرم‌ویسی
ناشر: چشمه
سال نشر: 1402
این کتاب داستان مردی به نام آلن دو مونی را روایت می‌کند که به جنایتی متهم می‌شود که مرتکب نشده و متعاقباً توسط روستاییان زجرکش می‌شود. آلن مردی تحصیل‌کرده و مؤدب است که برای گشت و گذار و خرید یک گوساله برای خانواده‌ی خود به روستای اوتفای سفر می‌کند. در یک نمایشگاه محلی، او در مورد جنگ با پروس اظهار نظری می‌کند که برخی از اهالی روستا آن را به اشتباه توهین به ناپلئون سوم تلقی می‌کنند. این اتفاق یک واکنش زنجیره‌ای از وقایع را ایجاد می‌کند که منجر به متهم شدن آلن به فتنه، خیانت و کفر می‌شود. او با وجود اعتراض به بی‌گناهی خود، مورد حمله‌ی وحشیانه روستاییان قرار می‌گیرد. روستاییان پس از زجرکش کردن آلن در نهایت جسد او را می‌پزند، تکه‌تکه می‌کنند و می‌خورند.
کتاب آدمخواران شامل بیست فصل است که هر فصل بر اساس محلی که داستان در آن رخ می‌دهد نامگذاری شده است. در فصل‌های انتهایی کتاب روایت دادگاهی که برای دادرسی این جنایت برگزار شده شرح داده شده است و در پی آن افرادی که در این جنایت سهم مستقیم داشته‌اند به اعدام، حبس ابد و حبس‌های چندساله محاکمه می‌شوند.
در این کتاب شما علاوه بر قدم گذاشتن در دل تاریخی مخوف، با تصویری تکان‌دهنده از واقعه‌ای هولناک روبه‌رو می‌شوید. جامعه‌ای که قحطی و شکست، خشن و بی‌رحم‌شان کرده و فقر و تنگدستی باعث شده تا ارزش‌های انسانی را کنار بگذارند؛ اکثریتی که حقیقت را نمی‌دانند و به دنبال آن هم نیستند. اما پرسش بنیادی اکنون این است که به راستی همیشه حق با اکثریت است؟
  • اگر به خواندن رمان‌های تاریخی و ترسناک علاقه دارید، این کتاب برای شما لذت‌بخش خواهد بود.
  • شما می‌توانید از طریق سایت، این کتاب را رزرو کنید و با مراجعه به کتابخانه آن را تحویل بگیرید.

منبع