شرح خبر
 
تاريخ :
1397/3/20
عنوان: نمایشگاه موضوعی روز جهانی بیابان زدایی
متن:
در تقویم‌های جهانی 17 ژوئن برابر با 27 خرداد به عنوان روز جهانی بیابان زدایی شناخته می‌شود و کشور‌های مختلف سعی می‌کنند برنامه‌هایی را در این زمینه به اجرا در آورند.
عواقب بیابان زایی در چند دهه اخیر در جهان باعث شد که جهانیان تلاش خود را برای مبارزه با این معضل جهانی به کار گیرند. در کنفرانس سران ریو در سال ۱۹۹۲ معضل بیابان زایی مطرح شد و منجر به تاسیس کنوانسیون جهانی  بیابان زدایی ( UNCCD ) به عنوان زیرمجموعه‌ای از سازمان ملل متحد گردید. در سال ۱۹۹۴ در مجمع عمومی این سازمان به منظور افزایش آگاهی عموم در این زمینه و پیگیری جدی‌تر برنامه‌های کنوانسیون روز ۱۷ ژوئن به عنوان روز جهانی بیابان زدایی نام گذاری شد. تا به امروز حدود ۱۹۵ کشور در این کنوانسیون عضویت دارند و در سال ۲۰۰۸ هدفی ۱۰ ساله با عنوان ایجاد یک همکاری جهانی برای جلوگیری از بیابان زایی و کاهش اثرات خشکسالی در مناطق تحت تاثیر و حمایت از محیط زیست تدوین گردید.
کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد به منظور گرامیداشت این روز 27 و 28 خرداد ماه نمایشگاهی از منابع موجود را در ساعات کار کتابخانه برپا می‌کند و مشتاقانه آماده پاسخگویی به پرسش‌های علاقه‌مندان است.
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 22866465 تماس گرفته یا از طریق نشانی http://www.hepl.ir پرسش‌های خود را با کتابدار آنلاین مطرح نمایید.

منابع: