شرح خبر
 
تاریخ
1400/8/22
عنوان نمایشگاه کتاب دوبلین به‌صورت تلفیقی در حال برگزاری است
متن
امسال مسئولان نمایشگاه دوبلین تصمیم گرفتند به‌صورت محدود نسخه فیزیکی آن را نیز برگزار کنند که هم‌اکنون به‌صورت تلفیقی و دو نسخه مجازی و فیزیکی در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از آیریش تایمز، نمایشگاه کتاب دوبلین سال گذشته به خاطر شرایط جامعه کشور ایرلند و محدودیت‌های کرونایی به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار شد؛ ولی امسال مسئولان این نمایشگاه تصمیم گرفتند به‌صورت محدود نسخه فیزیکی آن را نیز برگزار کنند که هم‌اکنون به‌صورت تلفیقی و دو نسخه مجازی و فیزیکی در حال برگزاری است.
 
نمایشگاه کتاب دوبلین در سال 2021 از هشتم نوامبر (دوشنبه 17 آبان) شروع شده و قرار است تا 15 نوامبر ادامه داشته باشد. در دو روز ابتدایی نمایشگاه مسئولان حضور مردم را با رعایت موازین بهداشتی مثبت ارزیابی کردند و اظهار امیدواری کردند که سال آینده نمایشگاه با قوت بیشتری برگزار شود.
 
مسئولان نمایشگاه می‌گویند هرچند امسال نیز نسخه فیزیکی به‌صورت محدود برگزار شده است؛ ولی در دو روز ابتدایی نمایشگاه شاهد تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان و نویسندگان انگلیسی‌زبان از کشورهای مختلف جهان هستیم. به گفته مسئولان نسخه مجازی نیز با حضور نویسندگان و سخنرانی آنها در روزهای نمایشگاه برگزار می‌شود.
 
امسال کشور شیلی و سفارت این کشور در دوبلین مهمان افتخاری نمایشگاه برنامه‌های ویژه‌ای برای روزهای نمایشگاه تدارک دیده است. بنجامین لاباتوت نویسنده شیلی الاصل یکی از سخنرانان نمایشگاه مجازی و فیزیکی است.منبع خبر: خبرگزاری ایبنا
منبع