شرح خبر
 
تاريخ :
1396/3/29
عنوان: ارسال تجربه‎ها و ایده‌ها به سومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات
متن:
کتابداران و اطلاع رسانان می‌توانند تجربه‌ها و ایده‌های خود را در علم اطلاعات و دانش‌شناسی تا ۱۸ تیرماه برای ارائه در سومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران ارسال نمایند.

 به گزارش خبرنگار لیزنا، پس  از برگزاری جلسه دبیران نشست‌های هم اندیشی سومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران، در تماسی تلفنی در مورد پیشرفت کار کنگره سوم را جویا شدیم.

دبیر اجرایی سومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات در این‌باره گفت: همانطور که قبلا و در سایت انجمن دیده اید "نظامنامه کنگره سالانه متخصصان علوم اطلاعات ایران" منتشر شده و کمیته راهبری سومین کنگره با حضور دبیر علمی، دبیر اجرایی، رئیس انجمن و سه تن از اعضای فعال هیات مدیره تشکیل شده و متعاقب آن دبیران نشستها به هیات مدیره معرفی و تا کنون دو جلسه مشترک دبیر نشستها برگزار شده است.

وی افزود: شیوه های برگزاری تغییراتی داشته که به اطلاع همه رسانده شده و در اینجا مختصری اشاره می کنیم. قرار است کمیته ها مستقل و زیر نظر کمیته راهبری و دبیر علمی کار خودشان را ادامه دهند. کمیته ها می توانند هر تعداد از متخصصان و استادان علاقه مند را جذب کنند و در جلسات از این به بعد خود از حضورشان استفاده کننند و باز کمیته خودتصمیم می گیرد که پنلیست‌ها چه کسانی هستند و هیات رئیسه انجمن و کمیته راهبری در این امر فقط نظارت می کند. 

نکته دیگر هم تاکید وسیع بر تجربه ها است. مانند ایفلا. همکاران می توانند تجربه های خود را برای کنگره بفرستند. تجربه رسیده اگر مشخص شود که برای چه کمیته ای ارسال می شود که شخص خودش تصمیم گرفته و بهترین شکل است و در غیر اینصورت  توسط کمیته راهبری به کمیته مربوطه ارسال می شود و در کمیته پس از داوری اولیه، با فرد ارتباط  می گیرند تا نحوه ارائه تجربه یا بیان ایده مشخص شود که در قابلب چاپ مقاله برگرفته از تجربه است یا ارائه در یکی از نشستهای هم اندیشی .

 دبیر اجرایی کنگره در پایان گفت: تجربه ها و ایده ها را باید تا تاریخ ۱۸/۴/۱۳۹۶ در قالب آماده شده در نشانی http://congress.ilisa.ir/  از طریق منوی «ارسال دستاورد» بارگذاری کنند. منتظردریافت تجربه ها هستیم. از همه همکاران عزیز می خواهم که از ارائه تحربه هایشان هر چند از نظر خودشان کوچک باشند نهراسند و اعتماد به نفس داشته باشند. جمع این تجربه ها همان دانش بومی است که اینقدر از آن حرف می زنیم. منتظر دریافت تجربه ها و ایده های شما هستیم.

لازم به ذکر است گزارش تفصیلی جلسه دبیران نشست‌های هم اندیشی سومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات منتشر خواهد شد.
منبع خبر: خبرگزاری لیزنا

منابع: