شرح خبر
 
تاريخ :
1397/5/11
عنوان: دنیل سیلوا موفق شد بیل کلینتون را کنار بزند
متن:
مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. رمان جناییِ دنیل سیلوا در هفته اول انتشار موفق شد به حضور هفت هفته‌ای بیل کلینتون و جیمز پترسون در صدر پرفروش‌ها پایان دهد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته چهارم جولای خواهیم داشت.
 
«زنِ دیگر» نوشته دنیل سیلوا در هفته نخست انتشار موفق شد «رئیس‌جمهور گم شده است» را کنار بزند و به جایگاه نخست برسد. در روستایی دورافتاده زن فرانسوی مرموزی در حال خواندن کتاب خاطرات مردی است که روزی در بیروت عاشقش شد. این زن از رازی مهم درباره کاخ کرملین خبر دارد و تنها یک نفر قادر است این راز را برملا کند.
 
«رئیس‌جمهور گم شده است» نوشته بیل کلینتون و جیمز پترسون پس از گذشت هفت هفته از حضور در میان پرفروش‌ها به رده دوم تنزل یافت اما استقبال مردم از این کتاب همچنان ادامه دارد و حتی انتشار کتاب جدید پترسون در هفته گذشته نتوانست حضورش را در این جمع پایان دهد. «رئیس‌جمهور گم شده است» داستان تهدیدی است که نه تنها کاخ سفید بلکه کل آمریکا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. زمزمه‌هایی از حمله سایبری به گوش می‌رسد و همه خبر از وجود جاسوسی در کابینه دولت می‌دهند. حتی خود رئیس‌جمهور هم از مظنونین به شمار می‌رود اما کمی بعد خود رئیس‌جمهور ناپدید می‌شود. این کتاب به زودی توسط شبکه تلویزیونی «شو تایم» به سریالی تلویزیونی تبدیل می‌شود.
«کلبه کنار دریا» نوشته دِبی مک‌کامبر در هفته نخست انتشار توانست به جایگاه سوم پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» برسد. آنی مارلو، شخصیت اصلی این داستان در تلاش است بر غمی بزرگ فائق آید و با مهاجرت به شهری جدید وارد روابطی تازه می‌شود که زندگی‌اش را تغییر می‌دهد.
 
«بیگانه» نوشته استفن کینگ پس از گذشت 9 هفته از انتشار همچنان در این فهرست قرار دارد و این هفته نیز در رده چهارم جای گرفته است. جسد پسرکی در وسط شهر پیدا می‌شود. آثار انگشت و همچنین شواهد حکایت از گناهکاری شهروندی محبوب به نام تری میتلند دارد. تری پدر دو دختر و مربی است. کارگاه آندرسون که روزی پسرش را برای آموزش به کلاس تری می‌برد، دستور دستگیری‌اش را صادر می‌کند. تحقیقات ادامه می‌یابد و پرسش‌های زیادی مطرح می‌شود. کینگ در کتاب جدیدش تنش زیاد و تعلیقی غیرقابل‌تحمل خلق می‌کند. به نظر می‌رسد تری میتلند انسان خوبی است، اما آیا شخصیت جدید کینگ دارای دو چهره مختلف است؟ جواب این سؤال خواننده را شوکه خواهد کرد، زیرا استفن کینگ تنها انسان روی زمین است که خوب می‌داند چطور مخاطبانش را پای کتابش میخکوب کند.
 
«زوج بی‌نقص» نوشته الین هیلدربَند در هفته نخست انتشار در جایگاه دوم پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» قرار گرفت اما بعد از دو هفته از فهرست پنج اثر برتر کنار رفت و حالا پس از پنج هفته بار دیگر در رده پنجم قرار گرفت. مراسم عروسی زیبایی قرار است در شهر «ناتاکت» برگزار شود اما درست چند روز پیش از برگزاری مراسم جسدی در رودخانه شهر پیدا می‌شود و پلیس به همه افراد دعوت‌شده به عروسی مشکوک می‌شود.
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته چهارم جولای به لینک زیر مراجعه کنید:
 منبع خبر: خبرگزاری ایبنا
منابع: