شرح خبر
 
تاریخ
1400/8/22
عنوان نمایشگاه کتاب کودک شانگهای با تاخیر برگزار می‌شود
متن
نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای (CCBF) طبق اعلام مسئولان دولتی به‌خاطر شرایط کرونایی با تاخیر در ماه مارس سال 2022 میلادی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، نمایشگاه بین ‌المللی کتاب کودک شانگهای (CCBF) طبق اعلام مسئولان دولتی به خاطر شرایط کرونایی با تاخیر در ماه مارس سال 2022 میلادی برگزار خواهد شد. نمایشگاه مذکور قرار بود هفته آینده 19 نوامبر به مدت دو روز برگزار شود.
 
مسئولان چینی می‌گویند شرایط جامعه به‌خاطر احتمال ابتلا به ویروس کرونا ناپایدار است و به خاطر ایمنی شرکت‌کنندگان این نمایشگاه با تاخیر برگزار خواهد شد. با به‌تاخیر‌افتادن نمایشگاه کتاب کودک شانگهای این نمایشگاه با نمایشگاه کتاب کودک شهر بولونیا (CCBF) همزمان شده است.
 
کمیته اجرایی نمایشگاه کتاب کودک شانگهای با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تیم برگزارکننده نمایشگاه به این نتیجه رسیده است که تاخیرافتادن تاریخ اصلی موجب شرکت بیشتری از بازدیدکنندگان خواهد شد. به گفته این کمیته نمایشگاه امسال 20 تا 22 ماه مارس 2022 برگزار خواهد شد که برای اولین بار دو نمایشگاه کتاب کودک شانگهای و بولونیا ایتالیا در یک تاریخ برگزار می‌شود.
 
چند ماه پیش نمایشگاه کتاب شهر پکن نیز به‌خاطر ویروس کرونا به تاخیر افتاده بود. امسال نمایشگاه کتاب کودک شانگهای یک نسخه مجازی نیز خواهد داشت که این بخش از تاریخ 8 نوامبر شروع شده و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.منبع خبر: خبرگزاری ایبنا
منبع