شرح خبر
 
تاریخ
1400/6/21
عنوان حمایت مالی اودیبل آمازون از جایزه کتاب زنان بریتانیا
متن
شرکت اودیبل آمازون در بیانیه‌ای رسمی حمایت مالی خود را از جایزه کتاب زنان برای مدت سه سال آینده اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، شرکت اودیبل آمازون در بیانیه‌ای رسمی حمایت مالی خود را از جایزه کتاب زنان برای مدت سه سال آینده اعلام کرد. جایزه داستانی زنان نویسنده بریتانیا یکی از جوایز معتبر و قدیمی این کشور است که تنها از نویسندگان و داستان‌نویسان زن تقدیر می‌کند.
 
جایزه ادبیات داستانی زنان با نام کامل جایزه ادبیات داستانی بیلیز زنان، که در گذشته با نام جایزه ادبیات داستانی اورنج نیز خوانده می‌شد، جایزه‌ای است که از سال ۱۹۹۶، هر سال به بهترین نویسنده زن با هر ملیتی در حوزه ادبیات داستانی که کتاب خود را به زبان انگلیسی در بازار کتاب بریتانیا نشر بدهد اهدا می‌شود. هدف از این جایزه مشارکت هر چه بیشتر زنان در امر نویسندگی است. این جایزه یکی از معتبرترین جوایز ادبی جهان به‌شمار می‌آید.
 
شرکت اودیبل(Audible) متعلق به آمازون سال‌ها در حوزه تولید و عرضه کتاب‌های صوتی فعالیت داشته و به تازگی در حوزه تولید پادکست‌های کتاب نیز ورود کرده است که در ماه‌های گذشته موفقیت‌های چشم‌گیری در تصرف بازار پادکست‌های ادبی کسب کرده است. اودبیل پیش از این چند شرکت تولید فایل‌های صوتی مستند را خریداری کرده و با بسیاری از هنرمندان و صداپیشه‌گان آمریکایی قرارداد امضا کرده‌اند و قصد دارند غول این حوزه یعنی اسپاتیفای را نیز کنار بزنند.
 
این شرکت اعلام کرده در سه سال آینده حامی اصلی جایزه داستانی زنان نویسنده است و به گفته «هریت هستینگ» مدیر اجرایی جایزه ادبیات داستانی زنان قرار است تمام امور مربوط به جایزه را در سال 2022 حمایت کند. قرار است برندگان جایزه هر کدام 5هزار پوند جایزه نقدی دریافت کنند.منبع خبر: خبرگزاری ایبنا
 

منبع