شرح خبر
 
تاريخ :
1396/12/19
عنوان: نمایشگاه هفتگی روز بین المللی شادی
متن:
سازمان ملل 20 مارس برابر با اول فروردین ماه هرسال را «روز جهانی شادی» اعلام کرده و خواستار شرکت همه در این شادی شده است. مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب لایحه‌ای اعلام کرد، روز جهانی شادی به تقویم روزهای جهانی سازمان ملل اضافه شد.
شادی به معنای وضع و حالت شاد، شاد بودن، خوشحالی و سرور است. برای شادی مرز و چارچوب مشخص و تعریف‌شده‌ای نمی‌توان در نظر گرفت؛ زیرا از دید اشخاص و فرهنگ‌های مختلف شادی معنا و مصادیق مختلف و متفاوت پیدا می‌کند. از مهم‌ترین دلایل افزایش بیماری‌های روحی – روانی در مردم کاهش شادی و نشاط در میان آنان است. اگر به این مسئله به‌طورجدی پرداخته نشود خسارات جبران‌ناپذیری بر پیکره سلامت جامعه وارد خواهد شد. ازاین‌رو اندیشمندان جهانی به‌منظور ایجاد روحیه شاد در مردم به روش‌های مختلفی متوسل شده‌اند و به دنبال ابتکاراتی در خصوص افزایش روحیه شادی در آنها هستند.
کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد جهت بزرگداشت این روز، نمایشگاهی از منابع موجود را از روز سه شنبه بیست و دوم اسفند ماه تا روز دوشنبه بیست و هشتم اسفند ماه در ساعات کار کتابخانه، برپا میکند.
کتابخانه مشتاقانه آماده پاسخگویی به سؤالات علاقه مندان است و افراد می توانند با شماره 22866465 تماس حاصل نموده و یا از طریق آدرس  www.hepl.ir از کتابدار آنلاین سؤالات خود را مطرح نمایند.

منابع: