عضویت

 
پذیرشعضویت در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد


مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:
1- همراه داشتن اصل کارت ملی.
2- ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی
3- مشخصات کامل شناسنامه ای رابط؛ آدرس و کد پستی، شماره تلفن ثابت و همراه.
4- ارائه کپی آخرین قبض تلفن محل سکونت.
5- تکمیل فرم تقاضای عضویت.
6- پرداخت مبلغ حق عضویت

• منظور از رابط شخصی است که با متقاضی عضویت آشنایی کامل دارد و در صورت عدم دسترسی به متقاضی بتوان از طریق رابط با او تماس گرفت. بدیهی است محل سکونت رابط نباید با متقاضی یکی باشد.
• عضویت در کتابخانه دیجیتال برای  همگان آزاد و رایگان است.

با عضویت در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، علاوه بر استفاده از مجموعه غنی آن از مزایای دیگر نیز بهره مند شوید.

انواع عضویت :

1- عضویت انفرادی: شامل تمام گروه های سنی بصورت یکماهه، 3 ماهه، 6 ماهه و یکساله است که افراد میتوانند از خدمات کتابخانه و کتابخانه دیجیتال استفاده نمایند.
 یکماهه : بزرگسالان و کودکان 180/000 ریال.
سه ماهه بزرگسالان 480/000 ریال؛ 3 ماهه کودکان : 455/000 ریال.
شش ماهه بزرگسالان : 625/000 ریال؛ 6 ماهه کودکان : 550/000 ریال.
یکساله بزرگسالان : 1/200/000 ریال؛ یکساله کودکان : 1/080/000 ریال.

2- عضویت خانوادگی :
در این روش پدر یا مادر با ارائه مدارک خود و 2 فرزندشان می توانند از کارت عضویت خانوادگی بهره مند شوند که با این کارت خواهند توانست تا سقف 15 منبع امانت داشته و هزینه این کارت سالانه 220 هزار تومان است.

3- عضویت دانش آموزی :
کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد آمادگی دارد تا با ارائه تخفیف مناسب به عضویت گروهی دانش آموزان اقدام نماید.
این تخفیف به ازای هر 20 نفر (20%) و برای 50 نفر به بالا (40%) و براساس آیین نامه های اجرایی کتابخانه است.

4- عضویت گروهی:
عضویت گروهی یا سازمانی با حداقل معرفی 20 نفر از طرف سازمان مربوطه امکان پذیر است. در این نوع عضویت تعداد منابع قابل امانت و استفاده از امکانات کتابخانه همانند عضویت عادی است و تنها مبلغ حق عضویت دارای تخفیف است. هزینه ثبت نام گـروهـی تا 30 نفر از 15%، تا 40 نفر از 20%، تا 50 نفـر از 25% تخفیـف بهره مند می شوند.

5- عضویت سازمانی :
در اين روش سازمـان، عضـو حقـوقی کتـابخانه محسـوب می شود. اعضـای حقـوقی با اتصـال به نرم افزار تحت وب كتابخانه عمومي حسينيه ارشاد به جستجوي منابع پرداخته و كتب مورد نياز خود را رزرو مي نمايند. سپس پیک ویژه کتابخانه روزانه منابع رزروی را تحویل نماینده سازمان داده و منابع برگشته از امانت را از نماینده مربوط تحویل گرفته و به کتابخانه باز می  گرداند.
هزينه اين نوع عضويت به شرح زير مي باشد :
امانت تا سقف 4٠ عنوان در روز، ماهانه 150 هزار تومان
امانت تا سقف 8٠ عنوان در روز، ماهانه 280 هزار تومان
امانت ١٢٠ عنوان در روز، ماهانه 400 هزار تومان
*هزينه ارسال توسط پيك كتابخانه روزانه ١٠ هزار تومان خواهد بود كه به مبالغ فوق افزوده مي شود.

6- عضویت پژوهشی :
در این روش کارت عضویت به نام کارت پژوهشگر صادر می شود که اختیار واگذاری آن به افراد ذیربط با سازمان است. افراد با این کارت می تواند از منابع موجود در کتابخانه استفاده کنند. در چنین عضویتی کتابدار مرجع به عنوان مشاور اطلاعاتی با پژوهشگر همراهی خواهد کرد و امکان تهیه مقالات مجلات لاتین (در حد امکان) و نیز کپی و اسکن از منابع کتابخانه برای او میسر خواهد بود. هزینه این کارت عضویت ماهانه 200 هزار تومان و سالانه 000/300/2 تومان خواهد بود. بدیهی است در این نوع عضویت، سازمان مربوطه طرف قرارداد با کتابخانه محسوب می شود.

7- عضویت دانشجویی:
در این روش کارت عضویت به نام کارت دانشجویی صادر می شود که دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی معتبر در گروه دانشجویان قرار گرفته و می توانند 10 منبع امانت گرفته و از تخفیف زیر بهره مند شوند :
یک ماهه 10%؛ سه ماهه 15%؛ شش ماهه 20% و یکساله 30% تخفیف

- تخفیف ها :
• بازنشستگان محترم و عزیزان دارای کارت منزلت می توانند از تخفیف 30درصد برای عضویت شش ماهه و 50% برای عضویت یکساله بهره مند گردند.
• دانشجویان گرامی با مراجعه در روز دانشجو از هدیه عضویت سه ماهه رایگان و همه روزه از تخفیف 10% (برای عضویت 1 ماهه)، (15% برای عضویت 3 ماهه)، (20% برای عضویت 6 ماهه) و (30% برای عضویت 1 ساله) بهره مند می گردند.
• دانش آموزان گرامی با مراجعه در روز دانش آموز از هدیه عضویت سه ماهه رایگانبهره¬مند می¬گردند.
• شاغلان محترم در یکی از مشاغل که در تقویم رسمی کشور درج شده است، با مراجعه در همان روز از هدیه عضویت سه ماهه رایگان بر خوردار می گردند.
• اعضاء محترم با سابقه عضویت 5 تا 10 سال می توانند از 10% تخفیف، بالای 10 سال از 20% و بالای 20 سال از 30% تخفیف در تمدید 6 ماهه و 1 ساله بهره مند گردند.
• مراجعه کنندگان برای شرکت در کلاسهای آموزشی موسسه حسینیه ارشاد می توانند از کلیه خدمات کتابخانه نیز استفاده نمایند.

تور کتابخانه گردی :
جهت آشنایی بیشتر با بخش های مختلف و خدمات کتابخانه، هر 15 روز یکبار تور کتابخانه گردی توسط بخش روابط عمومی انجام می شود. به این صورت که عضو با ثبت درخواست خود در بخش روابط عمومی می-توانند از این تور استفاده کنند.
• مزایا :
- با عضویت در کتابخانه می توانید در کلاس ها و نشست ها به صورت رایگان شرکت نمائید.
- در صورتیکه عضو کتابخانه هستید و فرد دیگری را برای عضویت کتابخانه معرفی نمائید یک ماه رایگان به عضویت شما اضافه خواهد شد.برای آگاهی از اخبار، فعالیت ها و برنامه های کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، ما را در شبکه های اجتماعی همراهی کرده و ما را به دوستان خود معرفی نمایید.
telegram.me/hershad   
aparat.com/hershad 
instagram.com/hershad.ir 
slideshare.net/hershadir