عضویت

 
پذیرشعضویت در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد


مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

- ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
- ارائه کپی آخرین قبض تلفن ثابت محل سکونت و تکمیل فرم تقاضای عضویت
- پرداخت مبلغ حق عضویت، برای بزرگسالان، ماهانه 18 هزار تومان و سالانه 120 هزار تومان و عضویت کودکان تا 16 سال رایگان
-تکمیل فرم تقاضای عضویت
- ثبت نام در شش ماهه اول سال همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 19 و پنج شنبه 8 الی 12 و در شش ماهه دوم سال همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 18 و پنج شنبه 8 الی 12 انجام می شود. لازم به ذکر است روزهای جمعه و ایام تعطیل رسمی بخش امانت کتابخانه از ساعت 13-9 ارائه خدمات می نماید.
- منظور از رابط شخصی است که با متقاضی عضویت آشنایی کامل داشته و در صورت عدم دسترسی به متقاضی بتوان از طریق رابط با او تماس گرفت

با عضویت در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، علاوه بر استفاده از مجموعه غنی آن از مزایای زیر بهره مند شوید.
انواع عضویت :
1- عضویت عادی :
عضویت انفرادی برای تمام گروه های سنی با مدت زمان یکماهه، 3 ماهه، 6 ماهه و یکساله است که افراد میتوانند از خدمات کتابخانه و کتابخانه دیجیتال استفاده نمایند.
2- عضویت خانوادگی :
در این نوع عضویت والدین با پرداخت سالانه 220 هزار تومان و ارائه مدارک خود و فرزندانشان می¬توانند از مزایای عضویت خانوادگی بهره مند شوند. این مزایا شامل :
- امکان استفاده از خدمات بخش کودکان و بزرگسالان
- امانت از هر دو بخش تا سقف 15 منبع
3- عضویت سازمانی:
در این نوع عضویت، عضـو حقـوقی کتـابخانه محسـوب می شود. اعضـای حقـوقی با اتصـال به نرم افزار تحت وب كتابخانه عمومي حسينيه ارشاد، پس از جستجو، منابع مورد نیاز خود را رزرو مي نمايند. سپس پیک ویژه کتابخانه روزانه منابع رزروی را تحویل نماینده سازمان داده و منابع برگشته از امانت را از نماینده مربوط تحویل گرفته و به کتابخانه باز می گرداند.
هزينه اين نوع عضويت به شرح زير است :
امانت تا سقف 4٠ عنوان در روز، ماهانه 150 هزار تومان
امانت تا سقف 8٠ عنوان در روز، ماهانه 280 هزار تومان
امانت ١٢٠ عنوان در روز، ماهانه 400 هزار تومان
- هزينه ارسال توسط پيك كتابخانه روزانه ١٠ هزار تومان خواهد بود كه به مبالغ فوق افزوده مي شود.
6- عضویت پژوهشی :
سازمان ها، شرکت ها و موسسات می توانند از این نوع عضویت استفاده کنند. در این نوع عضویت سازمان عضو حقوقی کتابخانه بوده و برای آن کارت پژوهشگری صادر می شود و سازمان اختیار واگذاری آن را به افراد ذیربط دارد. در چنین عضویتی کتابدار مرجع به عنوان مشاور اطلاعاتی با پژوهشگر همراهی خواهد کرد و در ارزیابی اطلاعات و امکان تهیه مقالات مجلات لاتین از معتبرترین پایگاه های اطلاعاتی و نیز کپی و اسکن از منابع کتابخانه همیار پژوهشگر خواهد بود. هزینه این کارت عضویت ماهانه 200 هزار تومان و سالانه 000/300/2 تومان خواهد بود. بدیهی است در این نوع عضویت، سازمان مربوطه طرف قرارداد با کتابخانه محسوب می شود.
7- عضویت دانشجویی :
عضویت دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی معتبر می¬توانند از این نوع عضویت استفاده کرده و در هر نوبت 10 منبع امانت بگیرند و از تخفیف زیر بهره مند شوند :
یک ماهه 10%؛ سه ماهه 15%؛ شش ماهه 20% و یکساله 30% تخفیف
8- عضویت آموزشگاهی :
در این نوع عضویت مدارس و آموزشگاه ها می توانند اقدام به عضویت کل دانش آموزان خود نموده و از خدمات کتابخانه ای بهره مند گردند.
تخفیف ها :
- بازنشستگان محترم و عزیزان دارای کارت منزلت می توانند از تخفیف 30درصدی برای عضویت شش ماهه و 50% برای عضویت یکساله بهره مند گردند.
- دانشجویان گرامی با مراجعه در روز دانشجو از هدیه عضویت سه ماهه رایگان و همه روزه از تخفیف 10% (برای عضویت 1 ماهه)، (15% برای عضویت 3 ماهه)، (20% برای عضویت 6 ماهه) و (30% برای عضویت یک ساله) بهره مند می گردند.
- شاغلان محترم که حرفه ی آنها در تقویم رسمی کشور درج شده است، با مراجعه در همان روز از هدیه عضویت سه ماهه رایگان برخوردار می گردند.
- اعضاء محترم با سابقه عضویت 5 تا 10 سال می توانند از 10% تخفیف، بالای 10 سال از 20% و بالای 20 سال از 30% تخفیف در تمدید 6 ماهه و 1 ساله بهره مند گردند.
- مراجعه کنندگان برای شرکت در کلاسهای آموزشی موسسه حسینیه ارشاد می توانند از کلیه خدمات کتابخانه نیز استفاده نمایند.

تور کتابخانه گردی :
جهت آشنایی بیشتر با بخش های مختلف و خدمات کتابخانه، تور کتابخانه گردی انجام می شود. اعضا در صورت تمایل به بازدید ویژه از بخش¬هاو مخازن کتابخانه می¬توانند هنگام ثبت نام و یا تمدید عضویت علاقه¬مندی خود را اعلام دارند و کتابخانه زمانی را به آنها برای بازدید اعلام خواهد کرد
مزایا :
- با عضویت در کتابخانه می توانید در کلاس ها و نشست ها به صورت رایگان شرکت نمائید.
- در صورتیکه عضو کتابخانه هستید و فرد دیگری را برای عضویت کتابخانه معرفی نمائید یک ماه رایگان به عضویت شما اضافه خواهد شد.
کارت هدیه عضویت :
در این روش سازمان می تواند با تهیه تعداد کارت هدیه عضویت، آن را به هر فردی که در نظر دارد هدیه دهد و شخص با در دست داشتن کارت هدیه به کتابخانه مراجعه نموده و مشخصات فردی خود را در سیستم تکمیل نماید و از آن پس به عنوان عضو حقیقی از خدمات ما استفاده نماید. هزینه این هدیه فرهنگی، برای 6 ماه عضویت در کتابخانه است، 50 هزار تومان است.

نشانی : تهران- خیابان دکتر علی شریعتی- شماره 1071- کدپستی : ١٩٤٧٧١٣١٣٣
تلفن : 7-22894004 داخلی 14
فکس : 22894113

برای آگاهی از اخبار، فعالیت ها و برنامه های کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، ما را در شبکه های اجتماعی همراهی کرده و ما را به دوستان خود معرفی نمایید.
telegram.me/hershad   
aparat.com/hershad 
instagram.com/hershad.ir 
slideshare.net/hershadir