بخش امانت

معرفی بخش امانت

بخش امانت کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد در هفتم تیرماه سال 1359 و ارائه‌ی منابع چاپی به علاقه‌مندان، شروع به کار کرد. در اسفندماه 1379 با توجه به رویکردهای جدید در امر اطلاع‌رسانی و توسعه‌ی منابع (منابع غیرچاپی)، الواح فشرده در حوزه‌های مختلف علوم از جمله علمی، آموزشی، سرگرمی، بازی، مرجع، کمک درسی و ... به مجموعه اضافه شدند.

شرایط استفاده از خدمات امانت:

- امانت منابع به اعضای کتابخانه با ارائه‌ی کارت عضویت امکان پذیر است.

- امکان استفاده غیراعضا، با همراه داشتن کارت ملی فراهم شده است.

- تعداد منابع قابل امانت: برای عضویت عادی 3 جلد، عضویت دانشجویی 10 جلد و برای عضویت‌های سازمانی بسته به نوع عضویت، متغیر است. از 1 سال پس از تاریخ عضویت، به ازای هر سال 1 جلد منبع به منابع قابل امانت اعضا افزوده می‌شود. سقف منابع امانتی برای اعضا 10 جلد است.

- مدت زمان امانت: 14 روز است که در صورتی‌که به موقع اقدام شود و منبع توسط فرد دیگری رزرو نشده باشد تا 2 دوره 14 روزِ قابل تمدید است (جمعاً 42 روز).
عضو می‌تواند از 3 روز مانده به پایان مهلت امانت، از طریق کتابخانه دیجیتال یا تماس با بخش امانت، زمانِ امانتِ منابعِ خود را تمدید کند.

- جستجو و بازیابی: منابع کتابخانه، از طریق سایت و نرم افزار کتابخانه قابل جستجو هستند. چنانچه کاربر در جستجو و بازیابی منابع مورد نظرش نیاز به کمک داشته باشد، کتابداران این بخش آماده همراهی هستند.


ساعت کار بخش امانت:
نیمه اول سال شنبه تا چهارشنبه: ۸ تا 19
نیمه دوم سال شنبه تا چهارشنبه: ۸ تا 18
پنجشنبه: ۸ تا 15 تلفن: 7-22894004 داخلی 11،12و 13
پست الکترونیکی بخش امانت: circulation@hepl.ir