بخش امانت

بخش امانت کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد در هفتم تیرماه (هـ.ش) 1359 افتتاح شد و شروع به کار کرد. در اسفندماه 1379 (هـ . ش). با توجه به رویکردهای جدید در امر اطلاع‌رسانی و ارائه منابع غیرچاپی در کتابخانه، لوح‌های فشرده در حوزه‌های مختلف علوم از جمله علمی، آموزشی، سرگرمی، بازی، مرجع، کمک درسی و ... به مجموعه اضافه شدند.
همکاران این بخش، ضمن خدمات مشاوره ای به کاربران، در امر جستجو و بازیابی رایانه‌ای منابع نیز، کمک می‏ کنند.

شرایط استفاده از خدمات امانت:
- امانت منابع به اعضای کتابخانه با ارائه‌ی کارت عضویت امکان پذیر است.
- امکان استفاده غیراعضا، با همراه داشتن کارت ملی فراهم شده است.
- تعداد منابع امانتی: برای عضویت عادی 3 جلد، عضویت دانشجویی 10 جلد، برای غیراعضا 3 جلد و برای عضویت‌های سازمانی بسته به نوع عضویت، تعداد منابع امانتی متغیر است. بعد از 1 سال از تاریخ عضویت، به ازای هر سال 1 جلد به منابع قابل امانت اعضا اضافه میشود، سقف منابع امانتی برای اعضا 10 جلد است.
- مدت زمان امانت: 14 روز است که مشروط به آن که امانت‌گیرنده در بازگرداندن منبع به کتابخانه تأخیر نداشته باشد و منبع درخواستی رزرو نداشته باشد، تا 2 دوره 14 روزِ قابل تمدید است. عضو می‌تواند از 3 روز مانده به پایان مهلت امانت، از طریق سایت کتابخانه دیجیتال یا تماس تلفنی منابع امانتی خود را تمدید کند.
- جستجو و بازیابی : منابع کتابخانه، از طریق سایت و نرم افزار کتابخانه قابل جستجو هستند. چنانچه کاربر در جستجو و بازیابی منابع مورد نظرش نیاز به کمک داشته باشد، کتابداران این بخش آماده همراهی هستند.
- جریمه‌های امانت منابع: شامل دیرکرد، گم کردن یا آسیب رساندن به منابع است. اعضا در صورت بازنگرداندن کتاب در تاریخ مقرر، یا جریمه نقدی می‌پردازند یا دو برابر مدت دیرکرد، نمی‌توانند منبعی را امانت ببرند. اگر عضو منبعی را گم کند یا به آن آسیب برساند، یک نسخه سالم از همان منبع را تهیه می‌کند و به کتابخانه تحویل می‌دهد. آخرین کسی که منبعی را به امانت برده، از نظر کتابخانه مسئول نواقص، پارگی و حاشیه‌نویسی کتاب‏های امانتی شناخته می‏شود. بنابراین ضروری است که امانت‌گیرندگان هنگام دریافت کتاب از سلامت آن مطمئن شوند و اگر نقصی در کتاب باشد از مسئول میز امانت بخواهند که موضوع را در پرونده امانت‌گیرنده ثبت کند.

تلفن: 7-22894004 داخلی 11،12و 13
ایمیل: circulation@hepl.ir