شرح خبر
 
تاريخ :
1395/12/26
عنوان: ایران مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پکن شد
متن:

قائم‌مقام سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با مسئولان برگزارکننده نمایشگاه کتاب پکن دیدار کرد. در این دیدار طی توافق‌های به‌عمل‌آمده، ایران به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پکن ۲۰۱۷ انتخاب شد.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، دراین دیدار امیرمسعود شهرام‌نیا، قائم‌مقام سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، غلامرضا نوعی، مدیر کمیته بین‌الملل سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، جیانگ مائونینگ، مدیرکل اداره مطبوعات، انتشارات، رادیو، فیلم و تلویزیون چین، ژیا گوانگ لو، مدیر برگزارکننده نمایشگاه کتاب پکن، لو زینگ یانگ، مدیر پروژه مناسبت‌ها و چوین شورن، مدیر ارتباطات خارجی نمایشگاه پکن حضور داشتند.

شهرام‌نیا در این نشست گفت: ایران و چین ظرفیت‌های خوب و مناسبی برای گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی دارند و نگاه ایران به کشور چین همواره نگاهی توام با احترام و صمیمیت بوده است. در زمینه اقتصادی روابط بین دو کشور بسیار مناسب است و باید در زمینه فرهنگی نیز تلاش خود را برای رسیدن به نقطه مطلوب افزایش دهیم.

او در ادامه گفت: مهمان ویژه شدن برای دو طرف فرصت مناسبی  برای گسترش همکاری‌های فرهنگی است تا ناشران و نویسندگان به راحتی بتوانند با یکدیگر تبادل اطلاعات داشته باشند و از ظرفیت‌های یکدیگر به نحو مطلوب و شایسته استفاده کنند.

در جریان این دیدار جیانگ مائونینگ، مدیرکل اداره مطبوعات، انتشارات، رادیو، فیلم و تلویزیون چین، گفت: ارتباط دوجانبه دوهزارساله میان دو کشور از طریق جاده ابریشم نشان از روابط عمیق دوجانبه است به طوری که کشور چین از طریق ایران با جهان غرب ارتباط برقرار کرد. از این رو ما به دنبال گسترش روابط بیشتر فرهنگی میان دو کشور هستیم و اطمینان داریم مهمان ویژه میان دو کشور می‌تواند فرصت بیشتری در این مسیر ایجاد کند.

در این دیدار در خصوص تبادل غرفه رایگان به مساحت ۵۰۰ مترمربع بین دو نمایشگاه بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد تفاهم‌نامه مشترک در زمان برگزاری سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به امضای دو طرف برسد.

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن از تاریخ ۱ تا ۵ شهریورماه سال آینده برگزار می‌شود. ایران مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

منابع: