شرح خبر
 
تاريخ :
1397/3/19
عنوان: نمایشگاه موضوعی روز جهانی اهدای خون
متن:
روز ۲۴ خرداد برابر با ۱۴ ژوئن روز جهانی اهدای خون (روز جهانی تقدیر از اهدا کنندگان خون) نامگذاری شده‌است. در این روز از همت والا و فعالیت انسان دوستانه تمام کسانی که در زمینه اهدا و انتقال خون و نجات جان انسان‌ها تلاش می‌کنند، قدردانی می‌شود. سازمان بهداشت جهاني، جامعه بين المللي انتقال خون، انجمن بين المللي صليب سرخ و هلال احمر و اتحاديه بين المللي سازمان‌هاي اهداكنندگان خون به اتفاق از سال 2004 ميلادي برابر با 1383 هجری شمسی، 14 ژوئن را روز جهاني اهداكننده خون نامگذاري نمودند و از همه كشورها خواستند در اين روز براي بزرگداشت اهداكنندگان برنامه ريزي نمايند. انتخاب اين روز به مناسبت تولد پروفسور لنداشتاينر كاشف گروه‌هاي خون و برنده جايزه نوبل بود كه طب انتقال خون پس از اين كشف بزرگ پيشرفت زيادي كرد.
نیاز به خون همیشگی است و نیازمندان به خون همیشه در همه جوامع حیاتشان وابسته به خون و فرآورده های خونی است و انسان هایی با حس همدلی و بی هیچ چشم داشتی و فقط به امید نجات جان همنوع خود، اقدام به اهدای خون می کنند.
کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد به منظور گرامیداشت این روز 23 و 24 خرداد ماه نمایشگاهی از منابع موجود را در ساعات کار کتابخانه برپا می‌کند و مشتاقانه آماده پاسخگویی به پرسش‌های علاقه‌مندان است.
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 22866465 تماس گرفته یا از طریق نشانی http://www.hepl.ir پرسش‌های خود را با کتابدار آنلاین مطرح نمایید.

منابع: