شرح خبر
 
تاريخ :
1397/3/19
عنوان: نمایشگاه موضوعی روز جهانی اقیانوس‌ها
متن:
اقیانوس اهمیت ویژه‌ای در حیات دارد. تقریبا مسلم است که نخستین صورتهای حیات در اقیانوس‌ها ظاهر شده است و از لحاظ کمیت محض، هنوز هم قسمت اعظم حیات در اقیانوس‌ها است. حیات بر روی زمین میزان کمتر از سطح آن را تشکیل می‌دهد، حال آنکه حیات در اقیانوس‌ها، تا عمق 15 کیلومتری و در بعضی نقاط بیشتر، دیده می‌شود.
هشتم ژوئن از سوی سازمان ملل متحد با هدف حفاظت و نجات اقیانوس‌ها از خطر آلودگی و تخریب اکوسیستم آنها، "روز جهانی اقیانوس‌ها" نامگذاری شده است. نخستین بار در سال 1992، پیشنهاد اختصاص روزی به این نام توسط هئیت کانادایی شرکت کننده در "اجلاس زمین" در ریودوژانیرو-برزیل مطرح شد. هشتم ژوئن 2009، در نخستین مراسم این روز جهانی، "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل، در پیام خود به این موضوع اشاره کرد که برگزاری مراسم "روز جهانی اقیانوس‌ها" به ما اجازه می دهد تا راه‌های مختلفی که اقیانوس‌ها و جوامع انسانی را مرتبط می کنند، مورد توجه قرار دهیم. همچنین، این روز فرصتی برای شناسایی شرایط و موقعیت‌هایی است که در حفظ ظرفیت‌های تنظیم شرایط آب و هوایی، تامین خدمات ضروری زیست‌بوم، فراهم کردن معیشت پایدار و تفریح ایمن موثر هستند.
کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد به منظور گرامیداشت این روز  19و 20 خرداد ماه نمایشگاهی از منابع موجود را در ساعات کار کتابخانه برپا می‌کند و مشتاقانه آماده پاسخگویی به پرسش‌های علاقه‌مندان است.
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 22866465 تماس گرفته یا از طریق نشانی http://www.hepl.ir پرسش‌های خود را با کتابدار آنلاین مطرح نمایید.

منابع: