عضویت

 
پذیرشعضویت در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد


مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:
1- همراه داشتن اصل کارت ملی.
2- ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی
3- مشخصات کامل شناسنامه ای رابط؛ آدرس و کد پستی، شماره تلفن ثابت و همراه.
4- ارائه کپی آخرین قبض تلفن محل سکونت.
5- تکمیل فرم تقاضای عضویت.
6- پرداخت مبلغ حق عضویت

• منظور از رابط شخصی است که با متقاضی عضویت آشنایی کامل دارد و در صورت عدم دسترسی به متقاضی بتوان از طریق رابط با او تماس گرفت. بدیهی است محل سکونت رابط نباید با متقاضی یکی باشد.
• عضویت در کتابخانه دیجیتال برای  همگان آزاد و رایگان است.

با عضویت در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، علاوه بر استفاده از مجموعه غنی آن از مزایای دیگر نیز بهره مند شوید.

انواع عضویت :
1- عضویت عادی :
عضویت انفرادی برای تمام گروه های سنی با مدت زمان یکماهه، 3 ماهه، 6 ماهه و یکساله است که افراد میتوانند از خدمات کتابخانه و کتابخانه دیجیتال استفاده نمایند.

2- عضویت خانوادگی :
در این نوع عضویت والدین با پرداخت سالانه 220 هزار تومان و ارائه مدارک خود و فرزندانشان می توانند از مزایای عضویت خانوادگی بهره مند شوند. این مزایا شامل :
- امکان استفاده از خدمات بخش کودکان و بزرگسالان
- امانت از هر دو بخش تا سقف 15 منبع

3- عضویت دانش آموزی یا گروهی :
در این نوع عضویت می توان به شکل گروهی عضو کتابخانه شد و از تخفیف های زیر با توجه به تعداد نفرات استفاده نمود. این تخفیف ها عبارتند از :
تا 30 نفر از 15%، تا 40 نفر از 20%، تا 50 نفـر از 25% .

4- عضویت مدارس یا سازمانها :
در این نوع عضویت، عضـو حقـوقی کتـابخانه محسـوب می شود. اعضـای حقـوقی با اتصـال به نرم افزار تحت وب كتابخانه عمومي حسينيه ارشاد، پس از جستجو، منابع مورد نیاز خود را رزرو مي نمايند. سپس پیک ویژه کتابخانه روزانه منابع رزروی را تحویل نماینده سازمان داده و منابع برگشته از امانت را از نماینده مربوط تحویل گرفته و به کتابخانه باز می گرداند.
هزينه اين نوع عضويت به شرح زير است :
امانت تا سقف 4٠ عنوان در روز، ماهانه 150 هزار تومان
امانت تا سقف 8٠ عنوان در روز، ماهانه 280 هزار تومان
امانت ١٢٠ عنوان در روز، ماهانه 400 هزار تومان
*هزينه ارسال توسط پيك كتابخانه روزانه ١٠ هزار تومان خواهد بود كه به مبالغ فوق افزوده مي شود.

6- عضویت پژوهشی :
سازمان ها، شرکت ها و موسسات می توانند از این نوع عضویت استفاده کنند. در این نوع عضویت سازمان عضو حقوقی کتابخانه بوده و برای آن کارت پژوهشگری صادر می شود و سازمان اختیار واگذاری آن را به افراد ذیربط دارد. در چنین عضویتی کتابدار مرجع به عنوان مشاور اطلاعاتی با پژوهشگر همراهی خواهد کرد و در ارزیابی اطلاعات و امکان تهیه مقالات مجلات لاتین (در حد امکان) و نیز کپی و اسکن از منابع کتابخانه همیار پژوهشگر خواهد بود. هزینه این کارت عضویت ماهانه 200 هزار تومان و سالانه 2300000 تومان خواهد بود. بدیهی است در این نوع عضویت، سازمان مربوطه طرف قرارداد با کتابخانه محسوب می شود.

7- عضویت دانشجویی :
عضویت دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی معتبر می توانند از این نوع عضویت استفاده کرده و در هر نوبت 10 منبع امانت بگیرند و از تخفیف زیر بهره مند شوند :
یک ماهه 10%؛ سه ماهه 15%؛ شش ماهه 20% و یکساله 30% تخفیف


- تخفیف ها :
• بازنشستگان محترم و عزیزان دارای کارت منزلت می توانند از تخفیف 30درصد برای عضویت شش ماهه و 50% برای عضویت یکساله بهره مند گردند.
• دانشجویان گرامی با مراجعه در روز دانشجو از هدیه عضویت سه ماهه رایگان و همه روزه از تخفیف 10% (برای عضویت 1 ماهه)، (15% برای عضویت 3 ماهه)، (20% برای عضویت 6 ماهه) و (30% برای عضویت 1 ساله) بهره مند می گردند.
• دانش آموزان گرامی با مراجعه در روز دانش آموز از هدیه عضویت سه ماهه رایگانبهره مند می گردند.
• شاغلان محترم در یکی از مشاغل که در تقویم رسمی کشور درج شده است، با مراجعه در همان روز از هدیه عضویت سه ماهه رایگان بر خوردار می گردند.
• اعضاء محترم با سابقه عضویت 5 تا 10 سال می توانند از 10% تخفیف، بالای 10 سال از 20% و بالای 20 سال از 30% تخفیف در تمدید 6 ماهه و 1 ساله بهره مند گردند.
• مراجعه کنندگان برای شرکت در کلاسهای آموزشی موسسه حسینیه ارشاد می توانند از کلیه خدمات کتابخانه نیز استفاده نمایند.

تور کتابخانه گردی :
جهت آشنایی بیشتر با بخش های مختلف و خدمات کتابخانه، هر 15 روز یکبار تور کتابخانه گردی توسط بخش روابط عمومی انجام می شود. به این صورت که عضو با ثبت درخواست خود در بخش روابط عمومی می-توانند از این تور استفاده کنند.
• مزایا :
- با عضویت در کتابخانه می توانید در کلاس ها و نشست ها به صورت رایگان شرکت نمائید.
- در صورتیکه عضو کتابخانه هستید و فرد دیگری را برای عضویت کتابخانه معرفی نمائید یک ماه رایگان به عضویت شما اضافه خواهد شد.برای آگاهی از اخبار، فعالیت ها و برنامه های کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، ما را در شبکه های اجتماعی همراهی کرده و ما را به دوستان خود معرفی نمایید.
telegram.me/hershad   
aparat.com/hershad 
instagram.com/hershad.ir 
slideshare.net/hershadir